Як отримати психіатричну допомогу, якщо ви ВПО
Навіть в умовах війни пацієнт може продовжити отримувати необхідну психіатричну допомогу в будь-якому місті країни. Спеціалізована психіатрична допомога покривається програмою медичних гарантій, а для її отримання необхідно звернутися до психіатра. Докладніше про це читайте за посиланням.
Якщо ви раніше вже отримували стаціонарну психіатричну допомогу, але були змушені переїхати внаслідок військових дій, ви можете продовжити лікування у спеціалізованому медзакладі регіону, куди переїхали. Для цього не потрібно отримувати направлення. Якщо ж ви вперше звертаєтеся за психіатричною допомогою, ви можете отримати направлення до спеціаліста у будь-якого лікаря первинної ланки, навіть якщо не маєте з ним підписаної декларації. Ви також можете напряму звернутися до психіатра у спеціалізованому медичному закладі, що має контракт із НСЗУ — для цього не потрібно мати направлення.
Щоб дізнатися, де є найближчий медзаклад, який надає стаціонарну психіатричну допомогу, або де працює мобільна мультидисциплінарна команда, зателефонуйте у контакт-центр НСЗУ за номером 16–77. Усі дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів безкоштовні.
«Гаряча лінія» Міністерства охорони здоров'я за номером 0 (800) 211-444 пропонує кваліфіковану безкоштовну допомогу психологів. Вона працює з 9:00 до 18:00 у робочі дні та з 10:00 до 17:00 у вихідні.