Малодівицька громада

Чернігівська область, Прилуцький район

Патронат над дитиною в умовах воєнного стану в Україні

Дата: 08.09.2023 10:42
Кількість переглядів: 85

Батько і мати - два сильні надійні крила, що огортають дитину з народження, підтримують, оберігають, підносять до небес. Але іноді трапляється так, що ці крила слабіють, або обламуються долею. І тоді дитина залишається в вирі життєвих незгод самотою. Щоб допомогти дитині в такій скруті, є люди, що обрали своїм покликанням - дарувати дітям сімейне тепло і затишок. Ім'я цим людям - патронатні вихователі. Сімейний патронат допомагає дітям, чиї батьки деякий час не можуть опікуватися ними в силу різних життєвих обставин. Бувають випадки, коли через недбалість або жорстоке поводження дітям загрожує небезпека. Інколи у дітей хворіють або помирають батьки. Трапляється й так, що дітей залишають у пологових будинках ще при народженні, й немовлята безпомічно чекають своєї долі на самоті в лікарняній палаті... Отож, якщо батьки в силу складних життєвих обставин не можуть опікуватися дітьми, їх на певний час беруть на виховання професійні патронатні сім’ї.
Патронат над дитиною – це професійна комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, потребує захисту, у сім’ї патронатного вихователя.
Метою патронату є забезпечення права кожної дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах, виховуватися у сприятливому та безпечному сімейному середовищі шляхом відновлення здатності батьків (осіб, які їх замінюють) опікуватися дитиною та виховувати її, а в разі неможливості –вчинення заходів щодо захисту дитини та прийняття рішень щодо її влаштування до постійної форми сімейного виховання, яка найбільше відповідає потребам дитини.
Я звертаюся до жителів нашої громади: якщо у вашому серці живе любов до дитини, якщо ви бажаєте і відчуваєте змогу дарувати тепло своєї душі чужій знедоленій дитині - ви можете спробувати стати патронатним вихователем. Для більш детальної інформації бажаючі можуть звернутися до фахівця з соціальної роботи чи служби у справах дітей.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора