Дата: 01.09.2023 09:01

З 1 жовтня в Україні знову почнуть діяти штрафи за торгівлю без використання касових апаратів (РРО/ПРРО).

Штрафи повернуться у зв’язку із законом №8401 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану». Документ набув чинності 1 серпня цього року. Зокрема, у разі виявлення порушень щодо використання касових апаратів Державна податкова служба штрафуватиме кожну транзакцію, проведену без фіскалізації. Сума штрафу залежить від суми чека і кількості виявлених порушень. Так, за перше порушення накладатиметься у вигляді 100% від суми продажу товарів, робіт або послуг, учинених із порушеннями. При другому порушенні штраф складатиме 150% суми продажу.