Малодівицька громада

Чернігівська область, Прилуцький район

Служба зайнятості – надійний партнер роботодавців, який може і знає, що їм запропонувати

Дата: 15.09.2021 10:14
Кількість переглядів: 186

Фото без опису

Служба зайнятості – надійний партнер роботодавців,

який може і знає, що їм запропонувати

Для обговорення актуальних питань соціально-економічного розвитку та здійснення упереджувальних заходів щодо недопущення погіршення епідемічної ситуації в регіоні представники влади, державних установ та середнього бізнесу зібралися на нараду в Чернігівській облдержадміністрації. Участь у заході взяла директор Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка. Доповідала вона про забезпечення економіки області необхідними кадрами та реалізацію програм збереження робочих місць.

За словами Лідії Падалки, цього року ринок праці області відчуває економічні наслідки локдаунів, розриву традиційних партнерських зв’язків та обмежений попит на робочу силу. Cеред викликів у сфері зайнятості, характерних для нашої області, - кризова демографічна ситуація, трудова міграція працездатного населення, тіньова зайнятість та дисбаланс попиту і пропозиції робочої сили.

«Непроста демографія та старіння населення є вирішальним чинником, що впливає на дефіцит молодих кадрів, який гостро відчувають роботодавці області. Надалі він буде ще більш відчутним, - сказала директор обласного центру зайнятості. - Тому громадяни віком старше 45 років та пенсіонери, які готові працювати на підприємствах області, фактично стануть безальтернативним трудовим ресурсом для місцевих роботодавців».

Враховуючи великі темпи трудової міграції населення області до столиці та європейських країн і низькі зарплати в регіоні, заповнити вільні робочі місця якісними кваліфікованими працівниками непросто. До речі, рівень середньої заробітної плати на Чернігівщині в липні становив 11547 грн. – це на 20% менше, ніж в середньому в Україні та майже вдвічі менше офіційної зарплати в Києві. Крім того, оплата праці, яку роботодавці виставляють у вакансіях, що подають до служби зайнятості, на 40% менша, ніж середня в області. Так, з актуальних станом на 1 вересня 2021 року вакансій, поданих до служби зайнятості, 30% - з мінімальною оплатою праці, у половині - заробітна плата до 9 тис. гривень і лише 2% - були «дорожчими» за 15 тис. гривень.

 «Служба зайнятості сьогодні шукає потрібні роботодавцям кадри не тільки серед безробітних, а й на повному ринку праці, використовуючи засоби рекрутингу, - зауважила Лідія Падалка. - Проте одна справа шукати токаря чи електрика на 15-20 тисяч, тобто на їх реальну заробітну плату, а інша – на 7 тисяч гривень. Висококваліфіковані фахівці просто відмовляються працювати за такі гроші».

Велика увага була приділена й питанням фінансової підтримки бізнесу під час карантинних обмежень. Так, Лідія Падалка поінформувала присутніх, що у 2020 році обласною службою зайнятості була надана допомога по частковому безробіттю 1,1 тис. роботодавцям для її виплати 6,8 тис. найманим працівникам, а також 6,6 тис. підприємцям, які працюють самостійно (на загальну суму 83 млн. грн.). Вже і у поточному році стосовно 7 підприємств-виробників прийняті позитивні рішення про надання допомоги по частковому безробіттю. Це дозволило матеріально підтримати понад 1 тис. працівників. Також торік служба зайнятості ще надала одноразову матеріальну допомогу 297 юридичним особам для збереження під час локдауну майже 5 тис. робочих місць (на загальну суму 24 млн. 240 тис. грн.). Завдяки застосуванню цих програм роботодавцям вдалося в непростий період зберегти робочі місця та не звільняти працівників.

Щодо ситуації на ринку праці, то директор обласного центру зайнятості відзначила, що наразі вона стабільна. Кількість безробітних зменшується в порівнянні з минулим роком, також стає меншим навантаження на одне вільне робоче місце. За 8 місяців 2021 року на обліку в обласній службі зайнятості перебувало 28,9 тис. безробітних, що на 5% менше, ніж за відповідний період торік. Роботою забезпечено 8,5 тис. мешканців області. Станом на 1 вересня чисельність безробітних на обліку становить 11,3 тис. осіб - на 26% менше, ніж торік. Кількість вакансій в обласній службі зайнятості – 1,5 тис. одиниць. Навантаження на одне вільне робоче місце - 7 осіб проти 9-и рік тому.

«Сьогодні служба зайнятості залишається надійним партнером для роботодавців, оновлює власні сервіси та підвищує ефективність надання послуг для того, щоб відповідати вимогам часу та очікуванням наших клієнтів», - сказала директор обласного центру зайнятості.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора