Символіка громади
Основою герба є геральдичний іспанський щит з заокругленою нижньою частиною вписаний у декоративний картуш та увінчаний золотою сільською короною (з п’яти колосків). Геральдичний щит має співвідношення сторін 7:8. Щит розділений на три частини за допомогою поєднання основних поділів з комбінацією поділу розсічення по вертикалі та напівперетину по горизонталі.
У центрі синього поля знаходиться постать почесної знакової фігури – української дівчини з птахом ластівкою, що грає на бандурі. Зверху над дівчиною, з правого боку синього поля, розташований рівносторонній хрест округлої форми у золотому колі.
У зеленому полі, посередині зображений дуб на п’яти вертикальних полосах з різними відтінками зеленого кольору з його могутніми коренями та срібним ключем.
У червоному полі розташовуються символічні фігури та знаки. У групі козацьких клейнодів, у нижній частині щита, застосовано дві перехрещені шаблі зі срібним лезом вістрям донизу. Попереду розташований козацький пернач із гострими металевими пластинами ("пір'їнами"). Зверху розташований знаковий символ - козацька восьмипроменева золота зірочка.
Обидва поля розділяє знаковий символ селища – річка під назвою Галка (стар. Дівиця).
Постать дівчини на гербі - є уособленням юної дівчини, молодшої доньки поміщика, в ім'я якої селище Мала Дівиця отримало свою легендарну назву. Гарна панянка грає на українському музичному інструменті, оспівує історію, перекази та билини рідного краю; надихає патріотичною піснею доблесть та відвагу своїх захисників.
Квіти мальви є символом жіночності, краси, ніжності.
Калина - символ любові, щастя, краси і поваги. Розсипані ягоди калини символізують майбутніх дітей відданої люблячої матері.
Ластівка - символ мрії, надії та доброї звістки; символ домашнього затишку, батьківської спадщини.
Наступна знакова фігура – хрест, що є символом культурних цінностей християнської моралі місцевого товариства. Відома форма хреста у геральдиці герба, що є емблемою Збройних Сил України, широко використовувалася запорізькими козаками; звідси й назва "козацький хрест". Але сама форма хреста сягає глибин вітчизняної історії часів князя Володимира, який приніс цей хрест до Києва з грецького християнського міста Корсунь (Херсонес) Таврида (Крим). Тому і назва хреста була "Корсунський хрест князя Володимира" або "Візантійський Корсунчик".
Могутній дуб символ міцності, здоров`я, витривалості, багатства, довголіття та шляхетності, розміщений на п`яти вертикальних полосах, що поєднують чотири старостинські округи з центральним осередком Мала Дівиця. Плоди дуба – жолуді символізують зрілість, повноту чоловічої сили та нескінченності роду. Родове коріння старовинного дуба опускається в літописні води річки Галки (старовинне Дівиця), яка разом із невеличкою річкою Рудкою, несуть незабутні билини про історію та життя місцевих жителів. Річку по праву називають старовинною колискою села. Ключ, прихований у корінні дуба символізує українську генетику – нащадків чесного роду.
У групі козацьких клейнодів, фігура двох схрещених шабель, символ готовності народу до захисту та боротьби. Над шаблями розташований козацький сотенний пернач із чотирма металевими пластинами (інакше -"пір'їнами"), як символ закону, виконавчої влади та порядку (історично у Малій Дівиці знаходилася славна козацька сотня, на чолі із сотником).
Наступним знаковим символом поля боротьби та пам'яті, є козацька золота зірочка, священний Алатир. Особливе розташування її променів повинні нагадувати хрест. Знак Алатир (Вівтар) – око роду; з нього сяє світло Всевишнього, світло раю. Через священну зірку, благодатне світло раю, світить на сучасних нащадків стародавнього роду; висвітлює їх зброю та закликає пам'яттю відважних предків, не забувати, бути пильними для захисту своєї волі та ідентичності.
Синій колір герба уособлює небо, високі почуття, чистоту та святість, шляхетність та культуру. У цій геральдиці може уособлювати вечір миру та спокою.
Зелений колір являє життя, здоров`я, працю, родючість та достаток.
Червоний колір відображає боротьбу та захист, любов та пам’ять, хоробрість та відважність. У цій геральдиці може уособлювати світлу пам'ять про захисників національної ідентичності та героїв боротьби.
Прямокутне полотнище, яке складається з трьох вертикальних частин, дві (бічні) синього і червоного кольору - рівновеликі, середня частина зеленого кольору дорівнює двом бічним. Герб розташований посередині бічної синьої та середньої (зеленої) частини полотнища.
Малюнок прапора побудований на основі кольорового вирішення герба і має таку ж символіку